021 9134 Locatii   stegulet it stegulet en stegulet ro
Linie telefonică cu tarif normal

Angajăm Controlor Financiar

Locație: București

Responsabilități:

  • Pregătirea, supervizarea și consolidarea datele pentru închiderile financiar-contabile lunare și raportarea rezultatelor către Grupul de Management, conform calendarului de raportare și termenelor limită;
  • Pregătirea, supervizarea și consolidarea datelor pentru închiderile trimestriale și raportarea rezultatelor către Grupul de Management conform calendarului de raportare și termenelor limită;
  • Elaborarea bugetului anual și a planurilor pe termen mediu, urmărirea realizărilor și actualizarea previziunilor anuale cu cele actuale, la 6 și 9 luni (Estimat 1 & Estimat 2);
  • Pregătirea, analiza și prezentarea lunară „Tablou de bord” cu toți indicatorii lunari și anuali cumulați, comparație cu bugetul/ultimul estimat;
  • Pregătirea, analiza și interpretarea lunară în aliniere cu celelalte funcțiuni responsabile din cadrul Implant Expert Grup a rapoartelor operaționale lunare privind performanța și rezultatele lunare pe vânzări, achiziții, clienți, furnizori, EBITDA, Profit Operațional, Trezorerie, Necesar fond de rulment;
  • Propunerea de planuri de acțiune pentru creșterea rentabilității și susținerea dezvoltării afacerii;
  • Analiza execuției lunare a planului de investiții pe fiecare clinică și punct de lucru conform planului aprobat de managementul companiei;
  • Identificare deviații și acțiuni corective;
  • Relația cu auditorii și suport pentru derularea eficientă și în bune condiții a auditului anual;
  • Implementarea și monitorizarea stocurilor la nivelul fiecărui punct de lucru și gestiune în parte;
  • Efectuarea de analize și studii specific solicitate de conducerea Implant Expert Grup.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Student/absolvent CIMA/ACCA;
  • Minimum 5 ani experiență în analiza financiară și activități de control și raportare;
  • Experiență relevantă în cadrul unei societăți cu un portofoliu diversificat de servicii și produse;
  • Cunoștințe foarte bune de utilizare MS Office, Excel la nivel avansat;
  • Cunoștințe utilizare CIEL sau a unui sistem integrat;
  • Persoană responsabilă, motivată de un mediu de lucru dinamic și provocator;
  • Capabil să respecte termene limită;
  • Persoană flexibilă, proactivă;
  • Spirit de echipă, integritate și angajament.

Beneficii:

  • Salariu competitiv, corelat cu experiența și performanțele dovedite;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Reduceri substanțiale la serviciile stomatologice;

Te așteptăm în echipa Clinicilor Dr. Leahu!

ShowImage2

Formular de contact

Completeaza campurile de mai jos si te contactam in maxim 24 de ore

[Mărimea maximă a fișierului: 10MB]