021 9134 Locatii
Linie telefonică cu tarif normal it fr

Angajăm Specialist Conținut

Clinicile Dentare Dr. Leahu angajează Specialist Conținut

Candidatul ideal:

  • Pasionat de scris;
  • Creativ, orientat spre rezultate;
  • Practică în redactarea comunicatelor de presă/scrierea de articole pe o temă dată;
  • Reprezintă un plus, dar nu este obligatoriu, absolivrea unei forme de învățământ cu studii superioare (ex: Facultatea de Comunicare);

Descrierea jobului:

  • Creare de conținut pentru blogul clinicii și pentru site-urile partenere;
  • Redactare comunicate de presă;
  • Conceperea mesajelor pentru comunicare pe Social Media ( Pagini de facebook, Pagini de Instagram, Linkedin, TikTok, etc);
  • Redactarea conținutului de prezentare a serviciilor oferite de clinică;
  • Descrierea experienței excepționale a pacienților și împărtășirea acesteia prin articole și testimoniale;

Beneficii :

  • O echipă unită și pozitivă, care te va susține în toate proiectele derulate ;
  • Reduceri la tratamentele stomatologice;
  • Traininguri periodice și posibilități reale de dezvoltare profesională, pentru că ne dorim să atingem excelența împreună.

Descrierea companiei:

Rețeaua Clinicile Dentare Dr. Leahu este cea mai extinsă rețea din industria românească de stomatologie, cu
prezență în zece orașe din România (Ploiești, București, Pitești, Timișoara, Turda, Constanța, Oradea, Iași, Sibiu și Galați) și o clinică la Londra; are 121 de cabinete dentare și un laborator de tehnică dentară complet digitalizat, extinse pe o suprafață totală de peste 6000 metri pătrați și o echipă de peste 470 de angajați, dintre care 140 medici și cinci specialiști în anestezie generală. Fiecare clinică integrează cel puțin un centru de radiologie dentară digitală. Rețeaua dispune și propriul centru de instruire – Centrul de Perfecționare Dr. Leahu.

Rețeaua Clinicile Dentare Dr. Leahu este prima entitate din industria healthcare cu obligațiuni corporative tranzacționate pe sistemul multilateral al Bursei de Valori București.

Te așteptăm în echipa Clinicilor Dentare Dr. Leahu!

Formular de contact

Completeaza campurile de mai jos si te contactam in maxim 24 de ore

    Dr. Leahu Dental Clinics

    021 9134